قوانین و مقررات عمومی پارسیان دیجی

کاربران گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و محصولات فروشگاه اینترنتی پارسیان دیجی‌ به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران محترم به وب‏‌سایت پارسیان دیجی‌ هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی پارسیان دیجی‌ و سایر خدمات ارائه شده توسط پارسیان دیجی‌ به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط ، قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات پارسیان دیجی‌ است ، لذا ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و ضوابط پارسیان دیجی‌ از سوی کاربر است.

کاربران گرامی کلیه اصول و رویه‏‌ها و ضوابط پارسیان دیجی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین درج شده فعلی، (ضوابط ، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های فعلی) پارسیان دیجی تغییراتی ایجاد گردد ، در همین صفحه اعلام می گردد و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مکرر شما از سایت به معنی پذیرش قوانین جاری و هرگونه تغییر است.

تضمین اصالت کالا و گارانتی اصلی

فقط کالای اصلی

پارسیان دیجی اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با گارانتی اصلی و معتبر عرضه می‌کند. از آنجا که پارسیان دیجی برای تامین کالاهای ارائه شده در وب سایت، تنها با شرکت‌های معتبر و واردکنندگان رسمی و قانونی همکاری می‌کند، مشتریان می‌توانند مطمئن باشند که کالای دارای هولوگرام و برچسب معتبر که هیچگونه دخل و تصرفی در آن صورت نگرفته و از مجاری قانونی وارد کشور شده است، را از پارسیان دیجی خریداری می‌کنند.
شرکت‌هایی که دارای شرایط لازم برای واردات رسمی نیستند و یا مجوز نمایندگی رسمی ندارند امکان واردات کالا را ندارند و فعالیت آنها غیرقانونی محسوب می‌شود. ذکر این نکته در اینجا لازم است که کشور سازنده روی اصالت کالا تاثیری ندارد و این برند معتبر است که کیفیت کالا را تعیین می‏‌کند. برای نمونه در حال حاضر بسیاری از کالاهای موجود در بازار ایران و سایر کشورها ساخت چین هستند و تنها به دلیل خط تولید ارزان‏‌تر است که در این کشور تولید شده‌اند.

فقط گارانتی اصلی

شرکت‌هایی که از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻭﺍﺭﺩکنندگان ﻗﺎﻧونی ﺩﺭ کشور ﻓﻌﺎلیت می‌کنند ﻭ ﺍﺳﺎمی ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺳایت این ﻭﺯﺍﺭتخانه ﺫکر ﺷﺪﻩ باید ﮔﺎﺭﺍنتی ﻭ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ نیز ارائه ‌کنند، بنابراین گارانتی‌ اینگونه شرکت‌ها، گارانتی‌ معتبر محسوب می‌شود. به این ترتیب مشتریانی که گارانتی‌های بی نام و نشان آنها را سردرگم کرده است، می‌توانند گارانتی‌های معتبر را از نامعتبر شناسایی کنند. تمامی محصولات ارائه شده در وب سایت پارسیان دیجی توسط نمایندگان رسمی آن برند در ایران گارانتی شده‌اند و با اخذ مجوزهای لازم، از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند. لازم به ذکر است کلیه کالاهای مشمول گارانتی پس از تحویل به خریدار و عدم استفاده از مهلت 7 روز ضمانت بازگشت، در صورتی که  با هرگونه ایراد و اشکال اعم از نرم افزاری و سخت افزاری و سایر موارد مواجه شوند، بررسی مساله در حوزه صلاحیت شرکت گارانتی کننده مربوط است و پارسیان دیجی هیچگونه مسئولیتی نسبت به مشکلات مزبور نخواهد داشت.

بنابراین کلیه کالاهایی که در پارسیان دیجی عرضه می‌شوند اصلی هستند و به هیچ عنوان کالای کار کرده و یا غیر اصلی در سایت پارسیان دیجی به فروش نمی‌رسد. از این رو است که پارسیان دیجی اصل بودن همه محصولات موجود در وب سایت را تضمین می‌کند.

مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام وارد کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات موجود در پارسیان دیجی‌ اقدام کند.

همچنین از آنجا که پارسیان دیجی یک وب‌سایت خرده ‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

حریم شخصی

تمامی اطلاعات خصوصی کاربران و مشتریان گرامی که از خدمات پارسیان دیجی استفاده می‏‌کنند، محترم شمرده شده  و پارسیان دیجی از آن ها محافظت می‏‌کند.

تمامی مطالب در دسترس در وب سایت پارسیان دیجی، مانند تصاویر و ویدئو های گرافیکی، آرم،لوگو، آیکون ، کلید، متن ها و موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و تمامی محتوای تولید شده توسط پارسیان دیجی‌ جزئی از اموال پارسیان دیجی می باشد و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار پارسیان دیجی‌ است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی معتبر ، حق پیگرد قانونی را برای پارسیان دیجی محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط پارسیان دیجی‌ وعلائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار‌ پارسیان دیجی است و هر گونه استفاده به هر عنوانی پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره ‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سایت پارسیان دیجی و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای پارسیان دیجی محفوظ می باشد.

کاریران محترمی که از خدمات پارسیان دیجی استفاده می کنند مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

خسارت در هنگام حمل و نقل

همکاران ما در پارسیان دیجی‌ تمامی تلاش خود را در راستای بهبود و سلامت کالا در بسته بندی و ارسال آن با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات و تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله در صورت نیاز(درج و انتخاب در سبد خرید ) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و پارسیان دیجی  تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

هر گونه آسیب‏‌ یا خسارت وارده از سوی حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش پارسیان دیجی اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش پارسیان دیجی ارسال شود.

نمایندگی

پارسیان دیجی در هیچ کجای ایران و یا کشور های دیگر شعبه و یا نمایندگی ندارد و در صورت وجود شعبه یا نمایندگی در آدرس رسمی پارسیان دیجی (www.parsiandigi.com) معرفی و اعلام می گردد.

 توجه : هر گونه سوء استفاده تجاری با نام پارسیان دیجی تحت عنوان شعبه یا نمایندگی تخلف محسوب می شود و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

تمامی ضوابط و قوانین ذکر شده در حال حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

خبر رسانی رسمی پارسیان دیجی

تمامی اخبار و اطلاعاتی که در خصوص خدمات پارسیان دیجی می باشد از طریق سایت پارسیان دیجی یعنی دامین به آدرس www.parsiandigi.com انجام می پذیرد و هر گونه اطلاع رسانی از شبکه های مجازی مانند Telegram  یا شبیه آن پیش تر در آدرس رسمی پارسیان دیجی اعلام و اطلاع رسانی می گردد.

شرایط فورس ماژور (قوه قهریه)

تمامی شرایط و قوانین ذکر شده در پارسیان دیجی ، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد شرایط فورس ماژور (قوه قهریه)، پارسیان دیجی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

قوانین بازگرداندن کالا

پارسیان دیجی در راستای رضایت مشتریان عزیز می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است خریداران گرامی پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در خصوص این مسائل در نظر گرفته شده است. با توجه به تنوع گروه‌های کالای ارایه شده در فروشگاه پارسیان دیجی، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند ) کالاهای مصرفی مانند کارتریج و جوهر چاپگر و قطعات داخلی کامپیوتر مانند کارت گرافیک، مادربرد، پردازنده و نظایر آندارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و  مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. همچنین اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف پارسیان دیجی‌ همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول 7 روز ضمانت تعویض نیستند. برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند،پارسیان دیجی‌ 7 روز  فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

شرایط استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت بازگشت کالا :

- کالای خریداری شده، دارای ایراد یا اشکال فنی باشد.

- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به واحد پس از فروش پارسیان دیجی‌ اطلاع داده شود.

- کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

- این شرایط  تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالای خریداری شده در کارتن یا جعبه اصلی خود به پارسیان دیجی بازگردانده شود.

- هر گونه تغییر ظاهری در کارتن کالا (مانند : برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن،) امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

- این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

- کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

- وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش پارسیان دیجی از طریق تلفن و یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

- اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

* توجه : عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

- چنانچه امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اولیه یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

- چنانچه امکان تشخیص مغایرت فقط با باز کردن بسته بندی کالا ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به پارسیان دیجی بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

- اگر سفارش شما ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پشتیبانی پارسیان دیجی‌ تماس گرفته و شرایط را به کارشناسان اطلاع دهید.

- اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد پشتیبانی یا پس از فروش پارسیان دیجی اطلاع دهد.

- برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز   الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده  شوند، از شمول این بند خارج هستند.

توجه : لطفاً در نظر داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

* همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

- اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

- آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش پارسیان دیجی‌ اطلاع داده شود.

- از آنجا که کالاهای پارسیان دیجی دارای بسته بندی ایمن و استاندارد می باشند، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و پارسیان دیجی‌ تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

- توجه داشته باشید، کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به پارسیان دیجی‌ بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

- کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش پارسیان دیجی‌ ارسال شود.

- چنانچه  آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به پارسیان دیجی‌ بازگردانده شود.

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد پارسیان دیجی در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت پارسیان دیجی در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

روش ارسال کالا به پارسیان دیجی :

- لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پارسیان دیجی تماس بگیرید.

- از ارسال کالا بدون هماهنگی با کارشناسان پارسیان دیجی جداً، خودداری کنید.

- برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

- برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای یادداشت کنید.

- فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

- اگر کالا دارای رمز عبور ، پترن یا هرگونه آیتمی برای ورود است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان پارسیان دیجی امکان تست آن را داشته باشند.

- در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید.  لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با  ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

چنانچه واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

- اگر ساکن اصفهان یا شاهین شهر  می باشید، برای هماهنگی جهت ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با کارشناسان پارسیان دیجی تماس بگیرید.

- از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

: بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید

استان اصفهان - شهر شاهین شهر – خیابان علامه طباطبایی – نبش خیابان اول

کدپستی:8318663459

 هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

- چنانچه عیب فنی کالا، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان پارسیان دیجی برسد، هزینه‌های ارسال به عهده پارسیان دیجی است.

- برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست  باید  همراه کالا  به دفتر پارسیان دیجی ارسال شود.

- در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پارسیان دیجی ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

- کارشناسان پارسیان دیجی معایب اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان پارسیان دیجی تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار پارسیان دیجی است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ پارسیان دیجی بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، پارسیان دیجی تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و پارسیان دیجی در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط پارسیان دیجی ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 72 ساعت کاری زمان خواهد برد.

- کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت پارسیان دیجی هستند،لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 72 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

- از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 72 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

گارانتی:

شرایط استفاده از گارانتی کالا با استفاده از کارت شرکت های معتبر :

در صورت بروز هر گونه اشکال و عیب فنی بیش از 7 روز با توجه به شرایط بند های قبل که کالای مربوطه شامل گارانتی می گردد یا خیر، خریدار محترم با هماهنگی با کارشناسان پارسیان دیجی نسبت به ارسال کالا که به عهده خریدار می باشد اقدام نماید .در صورت عدم هماهنگی با کارشناسان پارسیان دیجی مسئولیت هرگونه اشکال در روند گارانتی به عهده خریدار می باشد.

قوانین و هزینه ارسال و حمل و نقل

1- ارسال برای شهر اصفهان از طریق پیک انجام می گیرد و هزینه ی ثابت 50000 ریال را شامل می شود.

2- ارسال برای دیگر شهرهای استان اصفهان و استانهای دیگر در کل کشور طبق تعرفه ی اداره پست پیشتاز ایران محاسبه میگردد.

مدت زمان ارسال

1- ارسال برای شهر اصفهان و شهر های حومه مرکز استان به مدت 24ساعت یا همان روز انجام می گردد.

2- ارسال برای شهرهای استان اصفهان و استان های دیگر از طریق پست پیشتاز انجام می گردد و پس از زمان پردازش در پارسیان دیجی به مدت 48 ساعت کاری تحویل خریدار می گردد.

3 – امکان ارسال سفارش‌هایی که تا ساعت 11 روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه ثبت شوند، در روز بعد وجود دارد. سفارش‌هایی که بعد از ساعت 11 و یا روزهای پنج‌ شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی ثبت شوند، در اولین روز کاری بعد پردازش و ارسال خواهد شد.

* توجه *

3- هزینه ارسال از طریق پست بر اساس نوع مرسوله و خدمت و وزن کالای مورد نظر طبق تعرفه اداره پست محاسبه میگردد.